Znajdź nas na

Klipy muzyczne

Johnny Depp, Szatan i kobiety

„Heaven Upside Down” to dziesiąty album studyjny amerykańskiego zespołu Marilyn Manson, wydany 6 października nakładem Loma Vista. Nowy krążek to jak na Mansona i ekipę przystało: kwestionowanie wszystkiego co przyjęte, jak również inteligentny dialog z słuchaczem, skłaniający do samodzielności, która nie jest skrępowana żadnymi powszechnymi zasadami.

Dobra kondycja zespołu powróciła po wielu latach, objawiając się składnie złożonymi tekstami, a także rewelacyjnymi teledyskami. Jak zawsze kwitując wizualnie to, co mają do powiedzenia członkowie zespołu z cesarzem metalowego wokalu na czele.

Nowy wideoklip do „SAY10” w reżyserii Tylera Shieldsa, to bluźnierstwo wypowiedziane w stronę religii. Nie jest to nowością, znając poprzednie filmiki, teksty i w ogóle wszystko „dookoła” wizerunku zespołu. Jednakże tym razem w hedonistycznej zabawie Mansona, wśród nagich kobiet z pentagramami namalowanymi na sutkach pojawia się Johnny Depp.

Od samego początku widzimy, że mamy do czynienia z produktem firmowanym nazwiskiem Manson. Kobieta bierze do rąk Księgę, która staje się obiektem seksualnym, a także otwiera „karty”, za którymi kryją się postacie uniżonego Boga (Johnny Depp) i wszechmocnego Szatana (Marilyn Manson). Panowie zasiadają na zwróconych do siebie frontem tronach, w kontrastujących do siebie barwach: czerni i bieli (bohaterowie także są ubrani odpowiednio do pełnionej „funkcji”).

Depp wizerunkiem zdaje się nie odbiegać jakoś szczególnie od wokalisty. Jego twarz pokryta jest podobnymi barwami ochronnymi, a i zachowanie z biegiem akcji nie naznacza go jako głos Ludu ulatniający się spod kościelnych krzyży.

Całość jest kolażem, zbudowany z wycinanek Biblii i scen kuszenia, skropiony krwią i imieniem Szatana. Na domiar tego anturaż kobiet wijących się niczym węże i „obcy” wyłaniający się zza płótna.

Po raz kolejny muzyk udowodnił, iż konsekwentnie trzyma się ustalonej przez siebie konwencji i nie zamierza wymyślać łagodniejszej „wersji” siebie. A i tematyka zdaje się być nieodłączną mu (upiorną) kochanką.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Klipy muzyczne