Znajdź nas na

Newsy

Daliście się nabrać – „Wonder Woman” nie jest kobiecym kinem!

Wielu krytyków okrzyknęło „Wonder Woman” mianem kobiecego kina superbohaterskiego. Dziś reżyserka widowiska skomentowała błędność takiego nazewnictwo.

Patty Jenkins wyznała, iż nie podjęła się realizacji „Wonder Woman” wyłącznie dlatego, że protagonistka filmu jest kobietą. O jej decyzji zaważył charakter postaci oraz przygody, które przeżywa. Oto, co twórczyni miała do powiedzenia:

Jeśli film opowiada o kobiecie, nie znaczy to, że jest kobiecym kinem. „Wonder Woman” dotyka problematyki bycia superbohaterem.

Później reżyserka wyznała, że to samo myśli o produkcjach na tle różnic rasowych. Jenkins czeka na dzień, gdy nikt nie zapyta się o brak którejś z hollywoodzkich mniejszości:

Ta rozmowa musiała kiedyś nadejść. Nie chodzi o to, by obserwować niejednolite społeczeństwo – należy zaakceptować fakt, iż jesteśmy bardzo zróżnicowanym światem!

Komercyjny sukces „Wonder Woman” sprowokował do ponownego przyjrzenia się roli kobiet w Hollywoodzkiej branży. Powodzenie Jenkins utorował drogę Annie Boden do realizacji „Kapitan Marvel” oraz Ginie Prince-Bythewood, która zasiadła na stanowisku reżyserki „Silver & Black”.

Patty Jenkins wyreżyseruje również „Wonder Woman 2”.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy