Znajdź nas na

Newsy

Nowa fala Kinga! Kolejne powieści Mistrza Grozy doczekają się ekranizacji!

Sukces filmu „To” przyczynił się do wzrostu zainteresowania twórczością Stephena Kinga. Wytwórnie mają już w planach zrealizowanie rebootu „Miasteczka Salem” oraz „Bastionu”!

Stephen King rozmawiał niedawno z Vulture. Tematem ich spotkania były dwie adaptacje powieści Mistrza Grozy, które niedługo znajdą się na platformie Netflix – „Gra Gerarda” oraz „1922”. W trakcie rozmowy pisarz wyznał, że inne tytuły jego dorobku również trafią na duży i mały ekran.

Prowadzimy rozmowy, by przenieś „Bastion” do formatu serialu. Możliwe, że uczynimy to dla stacji Showtime lub CBS All Access. Spotkałem się również z kilkoma ofertami, dotyczącymi „Miasteczka Salem”. Ludzie mówią, że skoro zrobienie z miniserialu „To” filmu pełnometrażowego okazało się sukcesem, dlaczego nie spróbować tego z inną produkcją?

Po raz pierwszy „Bastion” zaadaptowany został do formy miniserialu w 1994 roku. Już wtedy produkcja nie cieszyła się dobrą sławą, a fani zarzucali jej znaczne odstępstwa od literackiego pierwowzoru. Jakiś czas temu Josh Boone („Gwiazd naszych wina”) próbował nakręcić pełnometrażowy film na podstawie książki. Projekt zaginął pośród hollywoodzkich biur.

Możliwość zrealizowania serialu „Bastion” przez CBS All Access nie brzmi irracjonalnie. Nowa platforma streamingowa stara się urozmaić swoją ofertę. Niedawno znalazła się na niej „Star Trek: Discovery”. Posiadanie w ramówce serialu na podstawie prozy Stephena Kinga byłoby dobrym posunięciem marketingowym.

„Miasteczko Salem” doczekało się aż dwóch ekranizacji. Pierwszej podjął się w 1979 roku Tobe Hooper („Teksańska masakra piłą mechaniczną”). W 1987 roku ukazała się jej niesławna kontynuacja, „Powrót do miasteczka Salem”. Po raz drugi powieść trafiła na ekrany telewizorów w 2004 roku – film był nową interpretacją powieści.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy