Znajdź nas na

Newsy

Dał nam „Nowy początek” i łowił Androidy – teraz opowie o Kleopatrze

„Blade Runner 2049” już wkrótce trafi na ekrany kin. Reżyser filmu, Denis Villeneuve, zdradził, jakie są jego plany na kolejne widowiska.

Twórca pragnie zrealizować biografię Kleopatry oraz „Diunę” na podstawie prozy Franka Herberta.

Film o Kleopatrze osadzony zostanie w feministycznym kontekście uprzedmiotowienia kobiet. Będzie to epicka opowieść o jednej z największych heroin historii, powstała na bazie bestsellera Stacy Schiff.

Przed Villeneuvem w projekt zaangażowani zostali inni filmowcy, m.in. James Cameron („Avatar”), David Fincher („Fight Club”) oraz Paul Greengrass („Ultimatum Bourne’a”).

Scenarzystami filmu zostali: David Scarpa („Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”), Eric Roth („Forrest Gump”) i Brian Helgeland („Krucjata Bourne’a”). Od dłuższego czasu mówi się, że w postać egipskiej władczyni wcieli się Angelina Jolie.

Innym przedsięwzięciem Denisa Villeneuve jest adaptacja „Diuny” – klasycznej powieści SF autorstwa Franka Herberta.

Denis Villeneuve wspiął się na szczyt hollywoodzkiej elity twórców produkcjami, takimi jak „Labirynt”, „Sicario” i ubiegłoroczny „Nowy początek”. Obecnie na ekrany kin trafi kontynuacja „Łowcy Androidów” jego autorstwa. Ponadto reżyser brany jest pod uwagę do stworzenia najnowszej odsłony przygód Jamesa Bonda.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy