Znajdź nas na

Newsy

ARS INDEPENDENT: Katowice w 30 sekund i inność w półtorej godziny

Wczoraj wystartowała siódma edycja Ars Independent Festival. Festiwal organizowany w Katowicach, to intermedialne wydarzenie, które łączy w sobie świat: filmu, muzyki, animacji i gier. Otwarcie odbyło się w kinoteatrze Rialto, gdzie dyrektor festiwalu Przemek Mateusz Sołtysik oficjalnie powitał gości.

Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane 30-sekundowe filmy o Katowicach w ramach konkursu KTW 30[s].
Jury wyłoniło 3 laureatów, a także przyznało jedno wyróżnienie. Trzeba przyznać, że jak na tak krótkie formy autorzy poradzili sobie doskonale, a to co może określić przedstawione filmiki to: sprawny montaż i rewelacyjne zdjęcia (także animacja).

Jednakże, clou wieczoru była projekcja filmu „Brigsby Bear” (poniżej znajdziecie zwiastun) w reżyserii  Dave’a McCary’ego. Film ten jest opowieścią o mężczyźnie, który całe swoje życie spędził w schronie przeciwatomowym, bez kontaktu z ludźmi i dostępu do rzeczywistości. „Brigsby Bear” to zdecydowanie studium wyobcowania wśród ludzi i podążania własnym torem (niekoniecznie spotykając się ze zrozumieniem ze strony innych).

Po zakończeniu wydarzenia w kinoteatrze, można było udać się do Drzwi Zwanych Koniem. Tam z kolei, przygotowany został audiowizualny spektakl z wizualizacjami Rafała Włodarka, w oprawie muzycznej Lód 9 i Pigeon Break.

Będąc na Ars Independent można poczuć niesamowitą atmosferę kreatywności i powiew nowości. Zapraszamy Was na nasz Instagram: https://www.instagram.com/portal_35mm/, jak również Snapchat: @portal_35mm, gdzie staramy się pokazać Wam, co oferuje festiwal.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy