Znajdź nas na

Newsy

Stephen King wyjaśnia, dlaczego „Mroczna Wieża” okazała się niewypałem!

Adaptacja 8-częściowego cyklu „Mrocznej Wieży” zawiodła fanów na całym świecie. Dziś autor literackiego pierwowzoru skomentował, co twórcy filmu zrobili źle.

„Mroczna Wieża” przy budżecie 60 mln $ zarobiła w kinach na całym świecie zaledwie 110 mln $.

Twórcy planowali zrealizować telewizyjny prequel, bazujący na czwartej powieści cyklu, „Czarnoksiężniku i krysztale”. Niestety, przy słabych wynikach box office oraz negatywnych recenzjach sam odtwórca postaci Rolanda, Idris Elba, nie ma pewności, czy serial faktycznie powstanie.

Według Stephena Kinga w „Mrocznej Wieży” nie udały się dwie rzeczy: skondensowanie tak rozbudowanego projektu do półtoragodzinnego formatu oraz porzucenie konwencji literackiego pierwowzoru. Oto, co Mistrz Grozy miał do powiedzenia:

Po pierwsze: wyzwaniem była realizacja filmu, który bazował będzie na 3000-stronnicowej historii. Drugim strzałem w kolano było dostosowanie tych brutalnych powieści z bardzo unaocznioną przemocą do kategorii wiekowej PG-13. Nie należało tego robić. Przyznaję, początkowo sądziłem, że Akiva Goldsman dokonuje wspaniałej roboty, skupiając się na centralnym motywie książek i przekształcając go w coś na kształt dobrego filmu. Co do serialu, który znajduje się obecnie w fazie preprodukcji… zobaczymy, co się z nim stanie. Mógłby stanowić rodzaj rebootu. Jak to się skończy, zobaczymy…

Stephen King uważa cykl „Mrocznej Wieży” za największe dzieło swojego życia. Nic dziwnego, że poczuł się rozczarowany filmową adaptacją serii.

 

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy