Znajdź nas na

Newsy

Czy Wonder Woman będzie biseksualistką?

Ambasadorka GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation), Gianna Collider-Pitts, wystosowała dzisiaj petycję, by uczynić tytułową superbohaterkę „Wonder Woman 2” osobą biseksualną.

Petycję podpisała już zadziwiająca liczba osób. Collider- Pitts nie spodziewała się, że aż tak wielu widzów będzie chciało zobaczyć nową twarz księżniczki Amazonek. Celem petycji jest uzbieranie 2500 podpisów – ambasadorka GLAAD zdobyła ich już 1872.

Gianna Collider-Pitts opowiedziała o swoim pomyśle:

Niektórzy z Was mogą myśleć, że ten aspekt nie ma znaczenia. Uwierzcie, dla ludzi takich jak ja, którzy nie mają okazji często widzieć swojej orientacji w mediach, ma [to znacznie]… Chciałbym zobaczyć Wonder Woman, w pełni prezentującą swoją osobowość. Pomogłoby to  zwłaszcza młodym widzom, bojącym ujawnić się ze swoją seksualnoscią. Oni nie widzą na dużym ekranie żadnego przykładu, z którym mogliby się utożsamić.

W zeszłym roku pisarz Greg Rucka stwierdził, że Wonder Woman jest postacią biseksualną, co zaskoczyło wielu fanów komiksów. Na kartach powieści graficznych Diana nigdy nie była protagonistką LGBT. Czy kinowe uniwersum DC poszerzy jej charakterologię?

„Wonder Woman 2” ponownie zostanie wyreżyserowana przez Patty Jenkins. Film trafi do kin pod koniec 2019 roku.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy