Znajdź nas na

Newsy

Twórca „Thora: Ragnarok” przeniesie „Akirę” na duży ekran!

Wszystko wskazuje na to, że aktorska adaptacja „Akiry” nareszcie znalazła swojego reżysera! Czy Taika Waititi odważy się zekranizować franczyzę z mangi oraz anime?

„Akira” składa się z 6-tomowego cyklu mangi autorstwa Katsuhiro Otomo. Celem twórców było stworzenie dwóch filmów, adaptujących po trzy tomy serii każdy. Studio Warner Bros. nabyło prawa do ekranizacji, lecz od wielu lat nie potrafi zorganizować obsady i reżysera widowiska.

Dziś Deadline poinformował nas, że prezesi studia Warner Bros. znajdują się w fazie rozmów z Taiką Waititi, twórcą znakomitych produkcji, takich jak „Dzikie łowy”, „Co robimy w ukryciu?” czy nadchodzącego „Thora: Ragnarok”.

Nie będzie to łatwy orzech do zgryzienia. Ostatnimi czasy każda amerykańska adaptacja anime czy mangi spotyka się z wieloma negatywnymi opiniami ze strony fanów i krytyków. Tegoroczny „Ghost in the Shell” otrzymał na portalu Rotten Tomatoes zaledwie 44%. Podobnie nieprzychylne recenzje dało się słyszeć o „Notatniku Śmierci” wyprodukowanym przez Netflixa.

Wcześniej, na stanowisku reżysera „Akiry” mieli zasiąść tak słynni twórcy, jak Christopher Nolan (trylogia „Mrocznego Rycerza”), George Miller („Mad Max na drodze gniewu”) czy Jordan Peele („Uciekaj!).

„Akirę” zekranizowano już w 1988 roku. Wtedy manga została zaadaptowana przez formę anime. Miłośnicy pierwowzoru zarzucają jej pominięcie wielu istotnych elementów fabuły. Mimo to film uchodzi dziś za pozycję kultową wśród animacji z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy