Znajdź nas na

Newsy

Czy „Piraci z Karaibów” pójdą na dno? Jaka przyszłość czeka słynną markę pod wodzą Jacka Sparrowa?

„Piraci z Karaibów” to gigant pośród kinowych franczyz. Tegoroczna „Zemsta Salazara” zarobiła w kinach na całym świecie 793 mln $! Niestety, film zebrał wiele negatywnych opinii, a problemy z Johnnym Deppem na planie produkcji tym bardziej nie wróżą marce szczególnie świetlanej przyszłości.

Proces kręcenie piątej części cyklu przypadł na burzliwy okres w życiu Deppa. Aktor został oskarżony o stosowanie przemocy wobec ówczesnej żony, Amber Heart. Wokół willi Deppa zbierały się tłumy dziennikarzy (było ich tak dużo, że otrzymali własne food-tracki!), a odtwórca roli Jacka Sparrowa zaczął nadużywać alkoholu. Często przychodził pijany na plan, innym razem nie stawiał się na nim w ogóle – wtedy producencie byli zmuszeni do własnoręcznego przyniesienia go do garderoby.

Scena po napisach w „Zemście Salazara” ewidentnie zapowiada kontynuację cyklu o morskich skarbach i truposzach z głębin wód. O tym, czy szósta część cyklu kiedykolwiek powstanie opowiedział Jerry Bruckheimer, producent franczyzy.

Cóż… Mam nadzieję, że stworzymy kiedyś kontynuację. Mieliśmy trochę zabawy z promocją „Zemsty Salazara” – musimy chwilę odczekać. Mam nadzieję, że sprzedaż DVD będzie tak udana, jak pozostałych części. Wtedy zbierzemy się razem i zobaczymy, dokąd prowadzi nasz kurs.

„Zemsta Salazara” otrzymała na portalu Rotten Tomatoes najniższą ilość ocen z całego cyklu przygód o Jacku Sparrowie. O ironio, w polskich warunkach egzotyczny klimat Karaibów poradził sobie ździebko lepie. Na portalu FilmKrytyk 5. odsłona „Piratów” uzyskała zadowalające 59%.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy