Znajdź nas na

Newsy

Znamy fabułę kolejnego filmu z uniwersum DC! Czym oczaruje nas „Shazam!”?

Studiu DC Films wzrosły morale po spektakularnym sukcesie „Wonder Woman”. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne produkcje kinowego uniwersum DC będą równie udane. Już w listopadzie premierę otrzyma „Liga Sprawiedliwości”. Jednym z kolejnych projektów jest „Shazam!” – znamy już fabułę produkcji, jednak wciąż nie wiemy, kto wcieli się w tytułowego superbohatera.

Billy Batson staje się najpotężniejszym śmiertelnikiem na Ziemi w momencie, gdy wypowiada magiczne słowo „Shazam!”. Nazwa ta pochodzi od pierwszych liter sześciu bogów, od których superbohater posiada nadnaturalne moce: mądrość Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwagę Achillesa oraz szybkość Merkurego.

Postać superbohatera będzie liczyła około 12-15 lat. John Cena („12 rund”, „Tata kontra tata”) oraz Joshua Sasse („Frankenstein’s Army”, „Twardzielka”) ogłosili, że z chęcią wcielą się w Billy’ego Batsona. Faktycznie, mogliby zagrać herosa po przemianie. Wciąż nie wiadomo, kto wystąpi w roli nastolatka.

Co ciekawe, alter ego Billy’ego Batsona po wypowiedzeniu słowa „Shazam!” nazywa się Kapitan Marvel. Dokładnie w ten sam sposób określana jest superbohaterka z konkurencyjnego wydawnictwa komiksowego, Marvela. Film o jej przygodach powstanie w 2019 roku. Jak na superbohaterskie kino przystało, produkcja została zatytułowana „Captain Marvel”.

Początkowo w postać wroga Batsona, Black Adama, miał wcielić się Dwayne Johnson („Szybcy i wściekli 8”, „San Andreas”). Niestety, zrezygnował on z projektu.

Reżyser „Shazam!”, David F. Sandberg („Kiedy gasną światła”, „Annabelle: Narodziny zła”), zapowiedział, że wejdzie na plan filmowy już w lutym 2018 roku. Planowana data premiery produkcji to 5 kwietnia 2019 roku.

 

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy