Znajdź nas na

Newsy

Indiana wyruszy po skarb po raz piąty! Tym razem wyrzeknie się syna

Najświeższe pogłoski z Hollywood wskazują, że scenariusz piątej przygody słynnego łowcy skarbów jest już gotowy! Wielu fanów franczyzy może poczuć się uszczęśliwionych – w filmie nie ujrzymy drażniącego syna Indiany Jonesa, Mutta Williamsa granego przez Shię LaBeoufa.

Scenarzystą projektu został David Koepp („Spider-Man”, „Faceci w Czerni 3”). Uważa on, że piąta odsłona serii będzie swoistym restartem przygód Indiany Jonesa. To dziwne, zważywszy iż nadciągająca produkcja ma być ostatnim tytułem franczyzy, reżyserowanym przez Stevena Spielberga. Sam Harrison Ford nie założy też swojego słynnego kapelusza Indiany więcej niż pięć razy.

Szczegóły fabuły filmu nie są jeszcze znane. Wiadomo, że w filmie nie pojawi się postać Mutta Williamsa. Bohater grany przez LeBeoufa po raz pierwszy pojawiła się w niesławnym „Królestwie Kryształowej Czaszki”. Wielu widzów sądziło, że to właśnie on przejmie pałeczkę po swoim ojcu i stanie się spadkobiercą franczyzy. Jak widać twórcy za wszelką cenę starają się odciąć od znienawidzonej, czwartej części cyklu.

David Koepp powiedział o pracach nad filmem i potencjalnej fabule „Indiany Jonesa 5”:

Wyruszą na poszukiwanie jakiegoś cennego artefaktu. Scenariusz przypadł każdemu do gustu. Prace wciąż będą trwały – czekamy tylko, aż Steven [Spielberg] skończy realizować „The Post”… Jeśli terminarz gwiazd na to pozwoli, [„Indiana Jones 5”] będzie jego kolejnym filmem.

Według wstępnych założeń nowy film poświęcony poszukiwaczowi Zaginionej Arki miał trafić do kin w lipcu 2019 roku. Dziś data ta została przesunięta o rok wprzód.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy