Znajdź nas na

Newsy

Twórca „Labiryntu Fauna” nie traci nadziei. Animacja poklatkowa „Pinokio” wciąż ma szanse na realizację!

Najnowsze widowisko Guillermo del Toro, „The Shape of Water”, spotkało się z ciepłym przyjęciem u krytyków i widzów. Jednak reżyser wciąż czuje się niespełniony. Wszystko za sprawą osobistego projektu „Pinokio”.

Reżyser utożsamiany jest z kinem fantastycznym. To spod jego ręki wyszły tytuły, takie jak „Labirynt Fauna”, „Pacific Rim” czy obie części „Hellboya”. Guillermo del Toro wciąż ma głowę pełną pomysłów, o których uwielbia rozmawiać w trakcie wywiadów.

Niestety, ostatnimi czasy jego plany nie cieszą się dużym powodzeniem w Hollywood. Niedawno okazało się, że remake „Fantastycznej podróży”, za który odpowiada del Toro, został opóźniony z nieznanych nikomu przyczyn. Również projekt animacji poklatkowej o Pinokiu stoi pod znakiem zapytania.

Od niemal dziesięciu lat szukam funduszy na jego realizację. Mamy gotowe marionetki i projekt. Zawsze – no może prawie zawsze – muszę utrudnić sobie życie. Żadne z przedsięwzięć, których się podejmuję, nie jest łatwe do wykonania. Dlatego prawie nikt nie chce ich zrealizować. Nikt nie chciał superbohaterów, gdy tworzyłem „Hellboya”; nikt nie chciał potworów, gdy pracowałem nad „Pacific Rimem”. Kiedy ogłosiłem „Pinokia”, dostałem wiele telefonów – wytwórniom nie podobało się, że mój „Pinokio” jest osadzony w czasach Mussoliniego; że jest antyfaszystowski. Jeśli macie przy sobie 35 mln $ i chcecie uszczęśliwić Meksykanina – oto jestem!

Del Toro nie po raz pierwszy łączy motyw faszyzmu z fantastycznym światem. Podobnie uczynił w „Labiryncie Fauna” i „Hellboyu”.

Pozostaje trzymać kciuki i wierzyć, że Guillermo del Toro ostatecznie sfinalizuje swój projekt. Ostatnimi czasy Netflix realizuje filmy unikane przez hollywoodzkie studia (chociażby „Irishmana” od Martina Scorsese). Może właśnie tam powinien udać się twórca?

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy