Znajdź nas na

Newsy

Do trzech adaptacji sztuka. „Władca much” powróci w nowej wersji

Klasyczna powieść Williama Goldinga, „Władca much”, została zekranizowana już dwukrotnie. Studio Warner Bros. przymierza się do kolejnego rebootu. Tym razem twórcy dokonają niekonwencjonalnego zwrotu akcji!

Film zostanie napisany i wyreżyserowany przez Scotta McGeheego oraz Davida Siegela. Filmowcy zawsze wspólnie realizują swoje projekty. Wcześniej stworzyli produkcje, takie jak „O czym wiedziała Maise”, „Sezon na słówka” oraz „Szwy”.

Co ciekawe, o ile w klasycznej powieści nie występuje żadna dziewczyna, tak w nowej wersji twórcy pragnąć zamienić płeć głównych bohaterów. Tak więc czeka nas przygoda z grupką nastolatek, uwięzionych na bezludnej wyspie, na którą trafiły ocalałe z groźnej katastrofy samolotu.

Twórcy opowiedzieli o swoim projekcie:

Będziemy bardzo wierni fabule książki, lecz równocześnie chcemy zamienić wszystkich męskich bohaterów na dziewczyny. To uniwersalna powieść, tym bardziej ważna w dzisiejszych czasach. Pojawiają się w niej motywy konfliktów interpersonalnych oraz prześladowań. Dzieci tworzą swoją własną grupkę społeczną i naśladują zachowania, które podpatrzyli u dorosłych, zanim nie zostali opuszczeni.

„Władca much” po raz pierwszy zekranizowany został w 1955 roku. Film okazał się takim sukcesem, że przyczynił się do promocji książki! Przed jego premierą powieść Goldinga sprzedała się zaledwie w 3000 egzemplarzy.

Po raz drugi „Władca much” trafił na duży ekran w 1990 roku.

Zobacz również

Kliknij aby skomentować

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Polecane

Więcej z Newsy